Barion Pixel
HUEN

Kezdőoldal

Nagyiván Gábor
2020. április 30.

MaradjOtthon Bajnokság 2. játékhét

A MaradjOtthon Bajnokság második hetében is fegyelmezettek voltak a csapatok, nem maradt nagyon sok hiányzó mérkőzés a fordulóból. Kibicelés szempontjából sajnos nem ideális a verseny, mert nem könnyű megtalálni a meccseket, hiszen nincs mindenki bejelölve barátként, és a BBO legújabb verziójában a csapatversenyek böngészője nem túlságosan felhasználóbarát. A második játéknapon az volt a tét, hogy a csapatok melyik ligából indulnak neki a következő, 6 hétig tartó főszakasznak. A selejtezőben szerzett győzelmi pontok bizonyos százalékát magukkal viszik a csapatok, és az addigi eredményeik függvényében kerülnek az A, B vagy C ligába. A szisztéma olyan bonyolult, hogy kell egy kis idő, amikorra képben lesz az átlag halandó. Ebben a kérdésben bőven átlag alattinak számítok, úgyhogy nem merülök el jobban a témában, de remélem, hogy a csapatkapitányok úgy ugorják meg ezt a szintet, mint 1968-ban Fosbury a lécet. De lássuk az újabb csapatkapitányi beszámolókat! (A szerző továbbra is várja a csapatkapitányok helyzetjelentését a karanténbridzsről, a MOB-ról, a csapatukról a nagyivangKUKACgmailPONTcom emailcímen.)
Nagyiván Gábor
2020. április 26.

MaradjOtthon Bajnokság 1. játékhét

Rekordlétszámú csapat nevezett a Magyar Bridzs Szövetség felhívására, és online útjára indult a találó nevű MaradjOtthon Bajnokság (MOB). Az otthonmaradásra biztató elnevezés jó ügyet szolgál, de más célja is van. Használd ki az alkalmat a bridzsezésre, most van erre sok időd, játssz sokat, csiszold a tudásod, nem kell utazással sem tölteni a drága időt! – biztatná a felhívás a bridzstársadalmat. De nem kellett nagydobra verni az eseményt, mert nem csak a versenyzők, hanem a klubjátékosok is hamar kötélnek álltak. A 68 nevező csapat kihívást jelentett a szervezőknek, de egy újszerű, hetenként különböző ligákba feljutó-kieső rendszert hoztak össze, mely érdekessé és izgalmassá teszi az általában keddi napokon zajló fordulókat. A tíz hétig tartó bajnoksághoz a hátteret a BBO biztosítja, a csapatok versenyhetenként háromszor tíz leosztást játszanak a ligájukba sorolt ellenfelekkel, így számtalan lehetőség nyílik arra, hogy a gyengébbnek gondolt csapatok a „menők” ellen is bizonyítsanak.
Kelen Károly
2020. április 25.

Polak, Węgier és még mi minden – az Elsinore csapat

„My way is to begin with the beginning, szokásom a kezdetén kezdeni – mondta Lord Byron, és ő csak tudta, mi illik, ha előkelő angolokról van szó...” Szerb Antal a nagy angol költő Don Juanjából vett idézettel kezdi A Pendragon-legendát, és követi a módszert. Hát nekünk sincs okunk másként cselekedni, még ha 34 évet kell is visszamenni az időben.
Fazakas Gergely
2020. április 23.

Sose értettem

Ezt a nyelvet sose értem,
kaptam a fejemre érte.
Miért hívják mariázsnak,
ha híja van az aduásznak?
És ha négy ász nálad lapul,
a partnered miért szapul? ...
Nagyiván Gábor
2020. április 22.

Magyar gyöngyszemek – Alt Invitational

A bridzsezőket a koronavírus-járvány sem rettentette el a játéktól, sőt! Csúcsidőben a BBO-n az ötvenezret is meghaladja a játékosok száma, és már odáig fajult a dolog, hogy a szerverek sem bírták az iramot. Versenyeket egy ideje csak csökkentett létszámmal lehet rendezni, így a rendezéssel és a regisztrációkkal kapcsolatban kisebbfajta harcok alakultak ki. Persze a menők is résen vannak, és magas színvonalú meghívásos versenyekkel akarják tartani a szintet. Ilyen az Alt névvel ellátott világklasszisokkal teletűzdelt verseny is, mely a bid72, a bridge24 és a netbridge.online által szervezett, Bermuda-kupa erősségű versenysorozat. Ezen a tornán hetenként váltogatva 8 meghívott csapat játszik körmérkőzést, majd a négy legjobb játssza az elődöntőt, annak győztesei pedig a döntőt. A sorozat második állomására a magyar válogatott is meghívást kapott, és játékosaink Dumbovich Miklós, Hegedűs Gál, Szabó Csaba, Szegedi Balázs, Winkler Gábor összeállításban ültek a virtuális asztalhoz. Bíztunk a jó szereplésben annak ellenére, hogy jó néhány világbajnok ellen is fel kellett venni a harcot. A csapat ugyan nem játszott rosszul, és néha a szerencse is elpártolt tőlük, de kiderült, hogy ezen a szinten már máshogyan kell játszani, mint a Böszörményi úton. Az ellenfelek világossá tették, a magyar csapat játékában van még sok javítani való, így a várva várt jó szereplés ezúttal elmaradt. De nézzük a jó oldalát!
Sülle Ferenc, Matheovics Lászl
2020. április 18.

Meghalt Decleva László

Decleva László 1948. március 13-án született Pécsett. 1969-ben találkoztam vele először a pécsi KPVDSZ bridzsklubban, melynek Bari Pista volt a vezetője, jelenleg a Mecsek Kupa az ő emlékversenye. Utána nem sokkal pár évig partnerek voltunk és játszottunk hazai és külföldi versenyeken is.
Bozzai Bence
2020. április 17.

Hazafutás – Korona Kupa 5. játékhét

Ím véget ért a Korona Kupa. Az öthetes sorozat győztese a P-T lett, ezúton is gratulálunk! A győztes csapat összeállítása: FogA–Jocoka (Fogaras András–Földi József), hlaci–Mano61 (Hittmann László–Szőnyi György). Az Elsinore elleni döntőre adott jóslatom bevált, igaz, a különbség némileg nagyobb volt, mint azt vártam. A harmadik helyet a Budaörs 17 szerezte meg, az alsó ágon a Hodosi megőrizte első helyét, és a többi helyosztót is becsülettel lejátszották.
Bozzai Bence
2020. április 14.

Hazafutás – Korona Kupa 4. játékhét

Az utolsó játékhét következik a Korona Kupában. Időközben kiderült, hogy lesz folytatása az online versenynek, sőt, most már szövetségi rendezésben mérhetik össze erejüket a karantén idején a csapatok online játékban, a jövő héten indul a tízhetes MaradjOtthon Bajnokság. De addig is, nézzük a legutóbb történteket, és igyekszünk eltalálni a végjáték eredményét.
Bozzai Bence
2020. április 6.

Hazafutás – Korona Kupa 3. játékhét

Bevezetőként idézném Talyigás Pétert: „Korona Kupa tájékoztató! Mint tudjátok, a két csoportból 4-4 csapat jutott a rájátszásba. Figyelem! A többieknek is lesz játék: svájci rendszerben folytatjuk, ugyanúgy, esténként 2x12 partival! A 8 továbbjutó csapat az elért eredményeknek megfelelő kiemelésben játszik a negyeddöntőben (A1 vs B4, B2 vs A3, B3 vs A2, A4 vs B1) 12 partit, és a zárójeles részben megírt sorrendnek megfelelően, rögtön utána az elődöntőket és a helyosztókat is (a vesztesek se szaladjanak el!). Az utolsó héten a döntő 24 partis lesz, és ha sikerül rábeszélni a két csapatot, akkor nem kedden, hogy a többi résztvevő is megnézhesse. Figyelem! Az online versenyek szervezését az MBSz égisze alatt folytatjuk. Részletek a hamarosan megjelenő kiírásban. Annyit előzetesen elárulhatunk, hogy a játék ugyanígy keddenként lesz, és csapatmeccseket fogunk szervezni. Tessenek szerveződni a kedves sporttársaknak!”
Körmendy Ákos
2020. április 2.

A Widder-licitrendszer

Szakírónk, kihasználva legutóbbi cikke által felkeltett érdeklődést a régi magyar rendszereket ismertető sorozatunkat folytatva mutatja be tanítómestere licitrendszerét. Természetesen kitöltötte a rendszert játszó legjobb pár konvenciókártyáját is arra az esetre, ha valaki ma szeretné alkalmazni.